Home > Blog > 38-bramy-segmentowe-jakie-maja-zalety
Pomimo tego, że bramy segmentowe są droższe od uchylnych, to są chętnie wybieranym rodzajem bram. Jeśli doliczymy do wydatków związanych z zakupem bramy inwestycję w montaż oraz napęd, to różnica w cenie końcowej nie będzie już tak duża.
Brama segmentowa, w przeciwieństwie do bramy uchylnej, nie potrzebuje dodatkowego miejsca na podjeździe, ponieważ nie wysuwają się przed lico garażu. Brama garażowa segmentowa montowana jest po wewnętrznej stronie garażu, dzięki czemu możemy ją zainstalować niezależnie od kształtu nadproża. Taka konstrukcja bramy nie wpływa na zmniejszenie szerokości wjazdu (ościeża) w ścianie garażu. Bramy segmentowe są odporne na przewiewanie. Szczelność zapewniają gumowe uszczelki umieszczone pomiędzy panelami oraz uszczelki listwy końcowej i nadproża. Segmenty bramy są ocieplone, dzięki czemu przewyższają one pod względem termoizolacyjności bramy uchylne. Segmenty bramy wypełnione są pianką poliuretanową o sporej twardości. Dlatego są polecane szczególnie do garaży, które są wbudowane w bryłę domu lub są do niego dostawione. Zwłaszcza jeśli jest to dom energooszczędny, a garaż jest ogrzewany. Dodatkową zaletą bram segmentowych jest ich zwiększona ochrona przed włamaniem. Są też zabezpieczone przed zakleszczaniem się palców.
Każda brama garażowa, nie tylko segmentowa, musi otwierać się ręcznie, nawet jeśli ma zainstalowany napęd automatyczny. Pozwoli nam to, na otworzenie garażu w przypadku awarii. O wygodzie użytkowania bramy na co dzień decyduje zastosowana w niej automatyka. O wiele wygodniej steruje się otwieraniem i zmykaniem bramy z samochodu zwłaszcza w zimne i deszczowe dni. Taki napęd posiada oczywiście zabezpieczenia, by brama zatrzymywała się lub cofała, gdy trafi na przeszkodę. Automatyka do bram nie tylko polepsza sposób użytkowania bramy, ale sprawia, że brama garażowa czy wjazdowa będzie lepiej zabezpieczona przed włamaniem niż brama, która nie posiada napędu.
© 2024 r. DARIO Rabka Zdrój Wszelkie prawa zastrzeżone.